Miesięczne archiwum: Maj 2015

Dzień modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

W przypadające 25 marca święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Skauci Europy obchodzą dzień modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Skauci wybrali właśnie Święto Zwiastowania, ponieważ zawierzyli Matce Bożej. Nie inaczej było w tym roku. W poprzedzającą święto sobotę, harcerze i harcerki pielgrzymowali do sanktuariów maryjnych w całej Polsce.

skauci5
Skauci z Jeżowa Sudeckiego wraz z księdzem proboszczem Andrzejem, rodzinami i przyjaciółmi udali się do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Uzdrowienia Chorych w Dąbrowicy. Tegoroczne pielgrzymowanie rozpoczęli pod hasłem „Maryja Matka Ewangelizacji”.

skauci4

Na miejscu w sanktuarium odprawiona została msza święta, na zakończenie, której wszyscy wspólnie zawierzyli Maryi całe nasze stowarzyszenie, prosząc, aby było ono narzędziem nowej ewangelizacji, a my sami każdego dnia byli, pamiętali i czuwali, służąc Bogu, ojczyźnie i bliźnim.

skauci3

Po Eucharystii wszyscy zebrali się na wspólnym uroczystym apelu, gdzie „nasza” Akela odnowiła swoje harcerskie przyrzeczenie. Podjęła się powierzonych jej zadań zgodnie z nauką Kościoła. Wypowiedzenie tych ważnych słów w obecności świadków, jakimi byli duszpasterze, wilczki i ich rodzice, sprawiło, że z jeszcze większą świadomością i jeszcze mocniej „ze wszystkich sił” chcemy wierzyć, że powierzone Akeli dzieci będą miały przykład prostego i dobrego życia. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Był to jeden z dni w roku, gdzie więź braterstwa i służby czuje się szczególnie mocno, a radość z bycia razem zaraża i wnosi do naszego życia wiele piękna, które towarzyszy wilczkom w każdej chwili.

[gmedia id=5]